Redakční systém iDům včetně e-shopu

Redakční systém iDům je určen pro publikování a aktualizaci údajů na internetových stránkách. Klientský software redakčního systému není HTML editorem, ale nástrojem pro přípravu dat, která jsou ukládána do databáze na serveru. Uložená data jsou návštěvníkům internetových stránek zobrazována prostřednictvím grafických šablon, které jsou uloženy na serveru.

Toto řešení umožňuje vysokou variabilitu a nasazení pro široké spektrum použití. Ukládání dat do databáze dovoluje návštěvníkům stránek použít vyhledávací nástroj pro nalezení libovolného zveřejněného textu. Návštěvník tedy nemusí odhadovat pod kterým odkazem na stránce je zařazeno to co jej zajímá a odpadá riziko "bloudění" po stránkách, které návštěvníka spíše odradí.

Soustava grafických šablon na serveru umožňuje přizpůsobit grafický vzhled zobrazovaných dat stávajícím stránkám. V praxi to znamená, že jsme schopni rozšířit jakékoliv (i již hotové) internetové stránky o části do kterých je možno publikovat data pomocí redakčního systému ať již formou článků (vhodné například pro aktuality, telefonní seznamy, reference, ceníky apod.) či formou nabídky zboží v e-shopu (součástí redakčního systému je i možnost přímého objednávání zboží prostřednictvím nákupního košíku).